Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Rodinná prodejna FARMA U IVUŠKY

Název FARMA U IVUŠKY vznikl už v době, kdy začali uvažovat o samostatném rodinném podniku. „Je to vlastně pocta mé babičce a zároveň našim dvěma Ivám v obchodu,“ říká majitel Milan Pelc. Rodinnou prodejnu farmářských potravin najdete v Táboře u autobusového nádraží. A nechoďte tam hladoví, protože jinak těm vůním prostě neodoláte.
Tereza Sloboda
12. Duben 2017 - 14:44

Kvalitní potraviny, vstřícný přístup k lidem, rodinná atmosféra. To všechno je FARMA U IVUŠKY. „Jsem občas až překvapený, kolik zákazníků si naši zaměstnanci pamatují jménem, vědí, co nakupují, mají s nimi mnohdy až kamarádský vztah. V dnešní době velkých supermarketů se právě tohle většinou vytrácí,“ říká Milan Pelc.

U Ivušky zákazníkům nabízejí kvalitní potraviny z malých produkcí farmářů nebo široký sortiment bezlepkových a bezmléčných produktů, o které je v současné době stále větší zájem. „Dbáme na příslušné certifikáty výrobků a sami nejdříve testujeme výrobce, než je uvedeme do oběhu. Většinou osobně navštěvujeme výrobny, abychom měli jistotu, co k našemu zákazníkovi přijde na stůl. Průběžně testujeme výrobky, abychom měli záruku, že nedochází ke změně receptur, pořádáme i ochutnávky,“ upřesňuje.

Na rozdíl od původní skladby zboží, kdy obchod patřil ještě pod franšízu, tu najdete řadu novinek. Potěší především zákazníky se speciálními požadavky. Bezlepkové pečivo, bezlepkové nebo RAW tyčinky, různé druhy mouky bezlepkových variant pro pečení, ovocné stoprocentní šťávy nebo  bezmléčné dezerty, např. z tapioky.

Majitel je přitom velkým milovníkem dobrého masa a uzenin. „ Když jsem s obchodem začínal, byl jsem studentem. Příliš jsem neřešil, odkud pochází například kuře, které mám na stole, a to i z finančních důvodů. V době, kdy jsme s rodiči tento obchod otevřeli, jsem brzy pochopil, že kvantita není kvalita. A jíst se dá dobře a chutně, při nákupu potravin, které člověk spotřebuje a zbytečně neplýtvá.“ Rád vzpomíná, jak uvařil kamarádům na kolejích dvě kuřata: jedno ze supermarketu a druhé od nich z obchodu. Jen tak bez soli, bez koření. „Po tom od nás z obchodu se doslova zaprášilo, to druhé nikdo nechtěl.“

Pokud opět chcete nastartovat své chuťové pohárky a vyzkoušet dobré, kvalitní, české i zahraniční výrobky, a chcete i obyčejný nákup povýšit na společenskou událost, pak je FARMA U IVUŠKY tím pravým místem, kde budete určitě spokojeni.

 

FARMA U IVUŠKY

Farmářské potraviny Tábor

Husovo náměstí 531/2

390 02 Tábor

e-mail: farma@uivusky.cz

www.farmauivusky.cz

Tel.: 602 771 490