Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Rychlé motory Mercedes: AMG na jihu Čech

V letošním roce uplynuly již tři roky od doby, kdy se naše dealerství stalo autorizovaným prodejcem vozidel Mercedes-AMG. Před 52 lety pánové Aufrecht a Melcher v malém městečku Groβaspachu nedaleko Stuttgartu založili malou továrnu na úpravu běžných vozidel Mercedes-Benz a úpravami motorů navyšovali jejich výkony. Za tuto dobu se AMG stalo synonymem sportovních vozidel stuttgartské značky, stejně jako např. eMka od BMW či RS od Audi.
16. Leden 2020 - 10:05

V portfoliu AMG najdeme jednak vstupní modely do světa AMG v motorizaci 35/43, umístěné například v modelech tříd A, CLA, C, následují ostřejší verze 53/63 v modelech C, E, S, ale také čistě sportovní AMG GT v provedení kupé/roadster nebo od roku 2018 i čtyřdveřové kupé. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na deriváty v provedení velmi široké nabídky SUV modelů GLA, GLC a zcela nového GLE. Vlastnit takové vozidlo je nejen splněním snu, ale také vyjádření své image a technologického pokroku. V letošním roce předá naše dealerství zákazníkům zhruba 50 vozidel AMG a v celé České republice to bude téměř 500 vozidel.

Vzhledem k tomu, že rozhodnutí o nákupu takového vozu téměř vždy předchází osobní zkušenost, je potřeba tuto možnost zákazníkům dopřát. Právě proto jsme v letošním roce uspořádali speciální event nazvaný AMG Experience Tour. Hlavním cílem této akce bylo umožnit zájemcům vyzkoušet si v běžném provozu různé modely AMG, které standardně není možné testovat. Této akce se může zúčastnit majitel běžného vozu MB nebo i zákazník jiné značky, který uvažuje o změně a lákají ho silné motory. Pokud se stanete majitelem vozu AMG, můžeme Vám nabídnout i účast na dalších zajímavých akcích. Jednou z nich byl v letošním roce výlet Dream Cars, vedoucí přes průsmyk Passo Stelvio v Itálii k jezeru Lago di Iseo. V rámci výletu byla zajištěna možnost vyzkoušet si na nedalekém okruhu Franciacorta AMG GT 43/53/63 a navštívit muzeum Mille Miglia. Pro všechny to byla velmi zajímavá a adrenalinová zkušenost. Pro opravdu sportovně založené majitele AMG jsme v letošním roce uspořádali výlet na závodní okruh Nürburgring s opravdu ostrým otestováním.

Vozidla s takto vysokými výkony vyžadují určité řidičské zkušenosti, a je proto na místě zúčastnit se některého z nabízených kurzů nebo lépe řečeno akademií, kde si každý řidič otestuje, jaké má řidičské dovednosti a co vozidla dokáží.  Základním tréninkem, který doporučujeme každému, kdo vůz AMG vlastní, je AMG Performance Training. Pro pokročilejší řidiče je určený vyšší stupeň obtížnosti, zvaný AMG Advanced Training. Pro milovníky a nadšence je možné zúčastnit se dalších úrovní tréninků, jakými jsou AMG PRO nebo zimní AMG Winter Training.

V každém z uvedených tréninků si zákazník pod vedením skutečných profesionálních instruktorů prověří a zlepší své řidičské schopnosti. Je pak připraven aktivně využívat potenciál, který vůz AMG nabízí, a lépe reagovat na nenadálé situace v běžném provozu. Každému majiteli ÁeMGéčka bych doporučil tuto zkušenost! Závěrem bych chtěl poděkovat našim věrným zákazníkům za jejich důvěru a těším se na další setkání.

 

                                                          Pavel Švarc, vedoucí prodeje Mercedes-AMG, Milan Král a.s.