Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

SOUTĚŽ: Před deštěm i sluncem chrání Doppler

Roztočte pestrobarevné deštníky a slunečníky. Když se zastaví, na řadě z nich bude stejná značka. Doppler. Rakouská kvalita, která je doma v Trhových Svinech na Českobudějovicku. Po zimě tam opět otevírají podnikovou prodejnu, kde můžete vybírat nejen z deštníků a slunečníků, ale také z kvalitních polstrů a ze zahradního nábytku.
18. Duben 2018 - 03:45

Ve znaku mají deštník. U nich také všechno začalo. Protože jejich výroba byla už dříve spojena s jihočeským městečkem Trhové Sviny, vznikla právě tady po sametové revoluci pobočka společnosti Doppler. Na jihu Čech dnes firma rozvírá deštník nad více než sedmdesáti zaměstnanci.

Navazují na příběh, který se začal psát v roce 1947 v Braunau am Inn, v Česku pak hned v roce 1991. Ještě v devadesátých letech otevřel nad svojí hlavou deštník Doppler i Jiří Fuka, který letos ve firmě pracuje už jednadvacátým rokem a po pěti letech se stal jednatelem české pobočky. „Když si uvědomíme, že Doppler na začátku prodal několik tisíc kusů deštníků, slunečníků, polstrů a desítky zahradních sestav za rok, a porovnáme to s dnešním stavem s ročním obratem více než 300 milionů korun, vidíme obrovský, mimořádný skok. V roce 1998 Doppler v Trhových Svinech koupil a přebudoval výrobní a skladovací prostory se zastavěnou plochou přes 4 000 m2, ale i ty už jsou nám dnes malé, aktuálně k tomu využíváme 10 000 m2 skladů v Českých Budějovicích. Máme za sebou úspěšné roky a věřím, že ještě lepší nás čekají,“ říká dnes Jiří Fuka.

Na značku Doppler mohou lidé narazit i ve velkých obchodních řetězcích, specializovaných na dům a zahradu, ale také přímo v podnikové prodejně, která funguje sezonně – právě zde chystají nabídku pro léto 2018, otevírají na začátku dubna a nezavřou do konce září. Samozřejmě i mimo toto období bude každý zákazník s radostí obsloužen v kancelářích firmy. Zákazníci najdou ve Svinech nejen novinky, ale také zboží, které se nevešlo do katalogu, a akční výrobky. Na přání tu vznikají zakázky na míru – i ty totiž stojí za úspěchem Doppleru, společnost naslouchá svým zákazníkům a přijímá požadavky pro konkrétní dům, dvorek, zahradu, balkon nebo terasu. Osvědčil se i e-shop www.dopplershop.cz a účast na veletrzích, Doppler pravidelně vystavuje například na přehlídce zahradního nábytku a architektury For Garden a Mobitex, k vidění je také na výstavě deštníků Styl a Kabo v Brně.

Výrobky Doppleru patří k tomu nejlepšímu na českém trhu. Stojí za tím nejen spolupráce s kreativními designéry, ale také poctivá práce ve výrobě. Jiří Fuka si všímá, jak se mění český zákazník, jeho vkus a požadavky. Pro velkou část z nich přestala být alfou a omegou nákupu nejnižší cena. „Daleko více lidí má zájem o kvalitní výrobek, individuální výrobu, chtějí mít na zahradě něco, co nejen dobře vypadá, ale také to dlouho vydrží. Deštník se navíc stal módním doplňkem a často doma nemáte jen jeden, ale několik, aby ladil k vašemu aktuálnímu oblečení,“ zmiňuje Jiří Fuka.

Trend, který zaznamenává v Rakousku, brzy dorazí i do Čech – právě Rakušané si s oblibou objednávají v Rakousku vyráběné deštníky s originálními látkami nebo zvláštní rukojetí a do deštníků promítají své představy o vlastním designu.

Skutečně výjimečné produkty tak zákazníci nenaleznou v obchodních řetězcích, ale musí si za nimi přijet do Trhových Svinů. Z toho, co nabízí podniková prodejna, si mohou převážnou část odvézt okamžitě, ostatní firma expeduje domů. I to je součást servisu a práce na míru: nejen doprava, ale také montáž a servis, kdy klientovi přestane vyhovovat barva potahu nebo materiál a Doppler pro něj bez problémů vyrobí nový dle jeho požadavků.

Když roztočíte pestrobarevné deštníky a zkoumáte podpis výrobce, nenechte se zmást – v továrně Doppler vznikají také produkty pro další značky, Bugatti nebo S. Oliver, luxusní ručně vyráběné výrobky pro náročnější klientelu. S deštníky od značky Doppler se setkáte, aniž byste to tušili, i v některých automobilech, kde tvoří součást výbavy vozu. Spolupráce s prestižními společnostmi dokazují kvality jihočeské firmy. Když začíná pršet, otevírají dnes deštník vyrobený v Doppleru statisíce Čechů a desítky miliónů lidí po celém světě.

 

DOPPLER CZ, spol. s r. o.

Trocnovská 70

374 01 Trhové Sviny

Tel.: 386 301 611

E-mail: doppler@doppler.cz

www.doppler.cz

 

POZOR - SOUTĚŽ O DVA DEŠTNÍKY NA FACEBOOKU ČASOPISU BARBAR!

Zapojte se do soutěže o dva parádní deštníky - stačí správně zodpovědět do komentářů pod facebookovou soutěží soutěžní otázku: „Kolik hodin týdně je otevřená značková prodejna Doppler v Trhových Svinech?“ Odpověď můžete zjistit z webových stránek www.doppler.cz.

Výhry:

1) Dámský elegantní vystřelovací holový deštník v krásném designu s kočkami - více ZDE.

2) Dámský skládací plně automatický deštník s kouzelným potiskem. A to doslova. Bílé puntíky na černém podkladu se totiž kamarádí s vodou a při dešti se vybarví do barevných odstínů - více ZDE.