Rodokmeny od mojedejiny.cz

Soutěže Jihoczech ovládl projekt inteligentních řídicích systémů

Ve jménu inovací a podnikatelského ducha se v Jihočeském vědeckotechnickém parku (JVTP) uskutečnilo finále šestého ročníku soutěže Jihoczech. Finále opět představilo širokou škálu nápadů a podnikatelských záměrů z různých oborů. Vítězem letošního ročníku se stal projekt Inteligentní řídicí systém Gita, prezentovaný Eduardem Čeňkem.
19. Únor 2024 - 08:04

Jihoczech je regionální soutěž podnikatelských nápadů, otevřená pro všechny ideje všech fází, od konceptu po již realizované projekty. Účastníkům soutěže poskytuje JVTP tříměsíční odborné vedení plné workshopů, školení a mentoringu s cílem co nejlépe je připravit na finálový večer a odprezentování jejich projektů.

Byl jsem velmi pozitivně překvapen pokročilostí některých projektů. Jako investora mě zajímá, zda produkt dokáže najít správnou mezeru, dokáže si najít své místo na trhu a ideálně, zda již je trhem v nějaké míře validovaný, to znamená, že je potvrzené, že ho zákazníci chtějí,“ říká jeden z přítomných investorů Michal Tesař z NEWTON University Angel Fund.

Vítězným projektem byl zvolen Inteligentní řídicí systém Gita, jedná se o unikátní ovládací systém pro obytné automobily a nejen pro ně. Systém je bezpečný i uživatelsky přívětivý a navíc napomáhá k větší úspoře energie. Stojí za ním Eduard Čeněk. Druhé místo získal Ondřej Rychecký se svým nápadem personalizovaných doplňků stravy Amoeba. Třetí cenu převzala Martina Bednářová s unikátním konceptem léčby Wind Therapy. Vítězové nejlepších tří projektů získali nejen finanční ocenění a propagaci v médiích, ale také příležitost k další podpoře ve svém podnikání.

Z mého pohledu byl letošní ročník výjimečný v tom, že to byla neskutečně pestrá směsice nápadů z různých oblastí – od zdravotnictví, stavebnictví, ekologie až po technická řešení. S kolegy z komise jsme vybrali projekt, který přináší právě technické řešení a odlišuje se tak od všech ostatních. Během tří měsíců provedeme soutěžící všemi úskalími, podporujeme je a snažíme se je co nejvíce posouvat,“ zhodnotil finálový večer Mgr. František Mlčák, ředitel JVTP.

 

O projektu Jihoczech:

Soutěž Jihoczech nepřináší pouze jednorázové vítězství, ale podporuje a rozvíjí inovativní podnikatelské nápady. JVTP plánuje pokračovat v dalších mentorovacích programech a podněcovat další generaci podnikatelů. Připravte své nápady pro sedmý ročník soutěže Jihoczech, který bude vyhlášen v dubnu 2024.