Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Svatba musí hrát

Přes dvacet let se věnuje DJingu a moderování, v současnosti vysílá odpolední primetime v budějovickém Hitrádiu Faktor. Jiří Ježek miluje svou práci – a obětuje jí většinu svého času. Díky tomu se může považovat za stálici jihočeské scény nejen v klubech, ale i na firemních večírcích, a hlavně na svatbách. A právě o nich jsme si přišli povídat.
27. Únor 2019 - 15:41

Je teprve březen a svatební sezona ještě nezačala. Není ještě brzy na výběr DJe a moderátora na svatbu?

Brzy určitě není, spíš naopak – je nejvyšší čas. Při výběru kvalitního DJe totiž platí pravidlo Čím dříve, tím lépe. Snoubenci, kteří nechávají hudbu až na poslední chvíli, můžou být zaskočeni tím, že se jim nepodaří sehnat produkci podle svých očekávání.

Jaký je podle vás ideální svatební DJ a moderátor?

V první řadě to musí být člověk na úrovni, empatický, komunikativní a se smyslem pro humor. Svatební DJ musí umět reagovat na momentální situaci na párty a vycítit, kdy je třeba ubrat, nebo naopak přidat na tempu, případně kdy doplnit produkci hrou, či soutěží. Z toho vyplývá, že kvalitní DJ na svatbu musí být i schopný moderátor.

Jaké služby tedy nabízíte snoubencům?

Ty nejlepší, jaké umím. Vlastním kvalitní a profesionální zvukové aparatury, scénická i interiérová inteligentní světla, videoprojekci. Ozvučím kompletní svatební obřad i živé hudebníky. A konečně to hlavní – odmoderuji celý průběh svatebního dne a odehraji svou DJ produkci. Každý má své specifické požadavky a líbí se mu něco jiného. Za ta léta jsem nastřádal opravdu bohatý repertoár, není pro mě problém udělat párty v retro stylu, zahrát české a slovenské hity, nebo nejnovější světovou tvorbu. Mám připravené hry a soutěže, používám vtipné rekvizity a doplňky. Snažím se do dění vtáhnout i svědky a zabavím svatební hosty ve chvílích, kdy se novomanželé vzdálí třeba na focení. Problém není ani mezinárodní svatba, cizí jazyk není žádná bariéra.

Scházíte se osobně se snoubenci ještě před samotným svatebním dnem?

Ano, vždy si domlouvám osobní schůzku bezprostředně poté, co mě snoubenci kontaktují. Je pro mě důležité je oba osobně poznat, zeptat se na jejich představy a přání a zároveň jim odpovědět na dotazy. Samozřejmostí je kontakt těsně před svatbou a ujištění se, že je vše v pořádku.

Co byste tedy snoubencům doporučil?

Přece aby se mi ozvali a s důvěrou se na mě obrátili (úsměv). Ale jedno doporučení bych tu měl, nestresujte se a užívejte si. Snažte se všechno si zjednodušit, nebojte se spolupráce s agenturou. Je to sice investice navíc, ale den si užijete bez starostí tak, aby vám zbyly jen příjemné vzpomínky.

Na závěr nevyhnutelná otázka – kolik to bude stát?

Každá svatba je svým způsobem unikátní, proto nejde hned napsat: Bude to stát tolik a tolik. Záleží na technické a časové náročnosti, dojezdové vzdálenosti a podobně. Víte co? Ozvěte se mi a já vám na to rád odpovím. Moje weby jsou www.djsmile.cz a www.retroparty.cz.