Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Trendyland… Pořad je zpět

Jihočeská televize – jedna z největších regionálních televizí v České republice, kterou si týdně naladí téměř čtvrt milionů diváků, se od ledna 2019 vrací k úspěšnému formátu. Je jím Trendyland..., pořad, mapující současné tendence v módě, sportu, životním stylu, zdraví, vaření, výchově dětí nebo bytovém designu. Relace navazuje na oblíbený magazín Trendy bez limitu, jenž měl v televizi svůj prostor zhruba před třemi lety.
Petra Vicková
14. Březen 2019 - 10:06

Trendyland… je čtrnáctideník s premiérou každou druhou neděli krátce po 17. hodině. Stopáž pořadu je osm minut. „Rádi bychom spektrum našich pořadů rozšířili a přiblížili i mladší generaci a hlavně ženám. Lifestylových magazínů je samozřejmě na celostátních televizních stanicích celá řada. Trendyland... je ale regionální, reaguje na současné jihočeské trendy a novinky v krajském městě. Moderují ho Jihočešky a my chceme, aby byl sezónní a blízký právě životu žen z jižních Čech,“ říká k novému pořadu Jihočeské televize její šéfredaktorka Vendula Kostohryzová.

Ženy tvoří výraznou část divácké základny televize, proto je vysílání pro ně   zpestřením její programové nabídky. Klíčovou roli v přípravě, náplni i následném vyznění pořadu Trendyland… mají obě jeho protagonistky – modelka a podnikatelka Kateřina Wohlmann Votavová a moderátorka a profesionální produkční Irena Mikschová. Obě atraktivní autorky a průvodkyně pořadu se shodují, že chtějí, aby to, co na obrazovce prezentují jako aktuální trend nebo styl, bylo také pro jihočeské diváky a divačky dostupné.

„Také jsme si hned od začátku řekly, že to, co se nám osobně nelíbí, připadá nám příliš výstřední, prvoplánové a někdy i hloupé, do našeho pořadu dávat nebudeme, ačkoliv se to může tvářit jako trend,“ říká Kateřina Wohlmann Votavová.

Trendyland… se rovněž paralelně objevuje i na sociálních sítích, kde má svůj facebookový i youtube kanál. Obě moderátorky tam také přímo komunikují se svými diváky (vlastně spíše divačkami), odpovídají na jejich dotazy a vypisují soutěže.

„Konkurence podobných lifestylových vysílání je velká, ale věříme, že jsme se vydaly dobrou cestou. Svižně, aktuálně, a doufáme, že i vtipně prezentujeme výrobky i služby, které samy považujeme za dobré. Nejsme jednostranně zaměřené módní bloggerky, naopak vše směrujeme k profesionálnímu, takzvaně dospělému pořadu. Náplň, provedení, prostředí, líčení, technika, kamera, stálý realizační tým i profesionální štáb dokresluje naši představu o relaci, která si podrží kvalitu. Máme tvůrčí svobodu, ta je nesmírně cenná, protože můžeme divákům s gustem představit celou škálu zajímavých věcí. Každou druhou neděli se tak dotýkáme něčeho jiného. Do vysílání už byla zařazena řada témat – ta letošní byla například o různých stylech oblékání pro odlišné skupiny žen, o zdravém jídle nebo svatebních a plesových šatech. Připravujeme nyní i čistě mužský díl. Trendyland… by měl být sezónní, tudíž plánování jednotlivých dílů by mělo zohlednit aktuální roční období či společenské akce,“ informovala Irena Mikschová.

Tříletou spolupráci na původním formátu pořadu si obě aktérky chválí, hned od první chvíle si totiž rozuměly a měly o své práci jasnou představu.

Na podzim 2017 přivedla Irena Mikschová na svět syna Káju, díky němuž pak vznikly díly i o dětech. „Kája je takový náš maskot. Vzpomínám, že když byla Irena v porodnici, natáčela jsem sama zrovna díl o dětských pokojíčcích. Jeden takový byl pro naši novopečenou maminku překvapením. Také ráda vzpomínám na díl o trendech v povolání, konkrétně o hasičích,“ říká Kateřina Wohlmann Votavová.

O autorech:

Kateřina Wohlmann Votavová je finalistka České Miss 2010, modelka a podnikatelka. Miluje vaření a experimentování v kuchyni, sportuje a ráda zahradničí. Žije módou a svou prací. Vlastní butik Roosevelt Fashion Store, v němž se zaměřuje především na kvalitní poradenství spodního prádla a fashion módu. Píše také o módě do vybraných časopisů, včetně časopisu Barbar.

Irena Mikschová je moderátorka a profesionální produkční, věnuje se především produkci kulturních akcí. Jejím největším koníčkem jsou psi – tři chrti whippeti. Zpívá s kapelou Shellou band. Maminka malého Káji je aktivní, má ráda přírodu, dobré jídlo, kávu, své přátele a knihy.

Pořad Trendyland... kompletně produkuje a vyrábí společnost Production 1. Tvůrčí tým pořadu vede zkušený kameraman Aleš Toman.