Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Užijte si léto na Knížecí cestě

Co je na druhé straně Lipna? Méně lidí, hlavně klid. A také jeden pozoruhodný hotel s názvem Knížecí cesta. Ideální místo na rodinnou dovolenou s doteky historie a přírody.
11. Duben 2018 - 16:02

Areál s atmosférou a duší. Citlivě zrekonstruovaný historický objekt schwarzenberské lesní správy se proměnil v jedinečný hotel, ke kterému při napouštění lipenské přehrady dostoupala voda, a domy dnes vypadají, jako by je už kdysi stavitelé situovali na břeh jezera. Unikátní poloha na prahu národního parku Šumava tak dělá z Knížecí cesty nezaměnitelné místo pro letní nebo zimní dovolenou.

Apartmány dostaly jméno po slavných osobnostech rodu Schwarzenbergů, a tak si návštěvník může vybrat z Bedřicha, Adolfa nebo třeba Eleonory. „Každý apartmán má vlastní koupelnu a toaletu, televizor se satelitním příjmem, nechybí tu lednička s mrazákem, mikrovlnnou troubou, myčkou nebo varnou deskou,“ popisuje ředitel hotelu Petr Zemek.

Podle sezony majitelé připravují výhodné balíčky, které obsahují nejen ubytování, ale také doprovodné služby v okolí. Hotel je ovšem koncipovaný tak, aby návštěvník nemusel opustit jeho bránu – součástí je wellness s finskou saunou, poskytující dokonalý relax. Pokud chtějí hosté žít aktivně, nabízí se přímo v hotelu možnost zapůjčení kol, elektrokol a elektrických nebo motorových člunů.

Cesta sem vede kolem Lipna nebo přívozem z Horní Plané. Už to dělá z Knížecí cesty malé dobrodružství. Ale to nejlepší návštěvník objeví až tady. Díky nákladné rekonstrukci patří hotel k tomu nejlepšímu na jihu Čech, na dosah je tu zábava a služby, které nabízí Lipno, Frymburk nebo Český Krumlov. A také Rakousko: lyžování na Hochfichtu, běžky na Schönebenu nebo golf v Ulrichsbergu. Večer se přitom areál zahaluje do klidu a ticha, které výjimečným způsobem dobíjí baterky. Více informací naleznete na webu www.knizecicesta.cz.