Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Virtuální zasedačka: porada bez cestování

Jeden sedí v Budějovicích, druhý Plzni, třetí třeba v Ostravě. Každý ve své kanceláři. Ale přitom mají všichni pocit, že sdílejí jeden stůl, jednu místnost, jednu poradu. To je Let´s Meet VR – virtuální zasedačka, kterou koncem března představili v Budějovicích.
23. Květen 2019 - 13:04

Leoš Kubíček, zakladatel společnosti Holistic management, na konferenci v Praze. Jeho kolega Andrej Braguca na zasedání v Českých Budějovicích. A přesto se dokázali v jednu chvíli setkat spolu. Každý z nich si nasadil své virtuální brýle, aby vstoupili do jedné uměle vytvořené místnosti.

K čemu je to dobré? Výhod je bezpočet. „Největší efekt je úspora času. Pokud se schází tým z celé republiky, musí všichni nasednout do auta a trávit hodiny cestováním. Na poradu přijíždějí unavení a domů se vrátí úplně vyřízení,“ říká Leoš Kubíček. Navíc za auty zůstává ekologická stopa – tisíce ujetých kilometrů, litry spáleného benzinu.

Právě tohle vedlo tým Holistic management a jejich partnerů k tomu, aby vytvořili prostor, kde se všichni uvidí, aniž opustí své město. Virtuální zasedačku si každý nastaví podle svého vkusu. „Je libo místo krbu akvárko? Chcete z okna pozorovat spíš kulisy města, nebo vám bude příjemnější příšeří lesa? V nastavení vládnete počasím, den změníte v noc, slunce ustoupí dešti. Je to na vás, na vaší náladě a rozpoložení,“ upozorňuje Andrej Braguca.

Virtuální zasedačka dovoluje nejen setkání lidí z různých míst i zemí světa, dává prostor také prezentaci, mj. v ní lze spustit na plátně videa nebo vyhledávat v internetu. Stále více se přibližuje reálnému světu, živému prostředí, a tak i postavy uvnitř se mohou podobat reálným lidem. Více na www.letsmeetvr.com.