Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

VoZP ČR se představuje

VoZP ČR oslavila v letošním roce již 25. výročí svého vzniku a působení na trhu zdravotního pojištění.
Markéta Mazancová
09. Květen 2018 - 17:05

Jsme zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou, ze zákona se staráme o zdravotní pojištění vojáků v činné službě. Co se však většinou neví, je skutečnost, že vojáci v činné službě tvoří jen malé procento našich pojištěnců – ano, naším pojištěncem se může stát každá osoba s trvalým pobytem v ČR nebo osoba, která je zaměstnancem zaměstnavatele, který má sídlo nebo trvalý pohyb na území ČR. Jsme tedy pojišťovnou pro širokou veřejnost – v současné době se staráme o více než 700 tisíc pojištěnců. Na území Jihočeského kraje, které zabezpečuje pobočka České Budějovice, máme 13% podíl na trhu pojištěnců.

 

V poslední době prošla VoZP pozitivními změnami a přinesla klientům řadu novinek:

  • Připravili jsme šikovnou mobilní aplikaci ZDRAVÍ NA KLIK – poskytuje mnoho funkcí, z nichž některé jsou k dispozici pouze pojištěncům VoZP po přihlášení a registraci na klientském portálu VoZP. Klienti si tak zjistí řadu údajů týkajících se zdraví a zdravotního pojištění, mohou si pohodlně vyřídit různé záležitosti bez nutnosti osobní návštěvy našich pracovišť.
  • V Jihočeském kraji máme smluvní vztah s téměř všemi poskytovateli zdravotní péče zde působícími, včetně všech nemocnic, odborných léčebných ústavů, lázní i ústavů sociální péče. Především se snažíme zabezpečit našim klientům primární zdravotní péči: praktiky, stomatology a gynekology. Pokud náš klient potřebuje, dostane se mu péče i v těch nejšpičkovějších zařízeních s celorepublikovou působností (Fakultní nemocnice, ÚVN Praha, Protonové centrum a jiné). Samozřejmě financujeme i nákladnější léčbu ve specializovaných centrech. Jako pilotní projekt máme nasmlouvánu v Jihočeském kraji (jako jediná ze zdravotních pojišťoven) i radioblační metodu odstranění křečových žil, která je pro pacienty daleko šetrnější než zatím běžně hrazené metody.
  • Naše programy preventivní zdravotní péče patří mezi nejatraktivnější ze všech zdravotních pojišťoven. Důkazem toho je ocenění 1. místem v projektu Zdravotní pojišťovna roku 2017. Příkladem programů je program Zdraví, program Pohyb a program Prevence, které umožňují každému klientovi orientaci na zdravý životní styl a navíc mu přinesou značné finanční úspory. Programy jsou určeny pro všechny věkové kategorie, vyberou si děti, rodiče i senioři.
  • Program Věrnostní klub umožní připisovat body, které lze proměnit ve finanční příspěvky na různé zdravotní služby a pomůcky. Výhodně Vás ve zdravotní pojišťovně pojistíme i do zahraničí.
  • V samotných Českých Budějovicích připravujeme významné zlepšení prostředí pro naše klienty vybudováním pracoviště v budově Piano na rohu Lidické a Mánesovy ulice, kam se stěhuje v polovině letošního roku i celá jihočeská pobočka VoZP.
  • Klientská centra se nacházejí ve všech krajských městech. V Jihočeském kraji naleznete naše pobočky v Českých Budějovicích, Písku, Strakonicích, Táboře a Jindřichově Hradci

 

PŘIJĎTE MEZI NÁS, JSME TU PRO VÁS

VOZP – ŠPIČKOVÁ PÉČE I PRO VÁS