Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Za traktory a pivem

Výlet do míst, kde vznikají legendární stroje značky Deutz-Fahr. Expedice se zastávkou v Mnichově, který právě patřil Oktoberfestu. Společnost Garnea, zabývající se prodejem zemědělské a stavební techniky, uspořádala pro své zákazníky exkurzi za traktory a pivem.
28. Leden 2020 - 10:51

Výrobní závod Deutz-Fahr sídlí v bavorském Lauingenu, továrna s nejmodernějšími technologiemi tu funguje od roku 2017. Investice si tehdy vyžádaly přes dvě miliardy korun a posunuly kupředu značku, které zdejší zemědělci věří už přes sto let. Zákazníci Garney si pohlédli zdejší muzeum a se sluchátky pronikli do dynamické současnosti – měli jedinečnou možnost seznámit se s výrobou traktoru od motoru a převodovky až po kompletní sestavu a také s univerzálností výrobní linky, na které probíhala v těsném závěsu montáž traktorů o výkonu 150 a 336 koní.

Součástí výpravy byla návštěva Mnichova a největšího pivního festivalu na světě. Každoročně sem přijíždí kolem šesti milionů hostů, láká je tradice a pivo, ale především atmosféra, žádný z pivních festivalů nemůže konkurovat Mnichovu. „Zažili jsme skutečné pivní hody. Obložená prkénka s bavorskými klobásami, salámy a pomazánkami, typickými preclíky a samozřejmě vyhlášené tupláky. Následovala pečená kuřata a kolena, to vše bylo doprovázeno přátelským povídáním s našimi zákazníky nejen o jejich zkušenostech s technikou Deutz-Fahr,“ popisuje jednatel společnosti Garnea Václav Baštýř.

Pořadatelé Oktoberfestu dokážou pracovat s davem, ten doslova pohltila kapela v závěru, kdy zpěváci stáli na obřích pivních sudech, hosté na židlích a stolech a všichni společně zpívali, zatímco servírky přinášely další litrová piva, prodejci nabízeli typické bavorské klobouky a venku mezi jednotlivými halami se odehrávala slavná pouť se stánky a atrakcemi. Třicet procent produkce bavorských pivovarů se vypije během dvou týdnů Oktoberfestu. Tentokrát jim s tím pomohli i zákazníci společnosti Garnea.