Rodokmeny od mojedejiny.cz

Zelené wellness na břehu Lipna

Kam letos na hory? Objevujte rakouskou stranu Šumavy a využijte přitom luxusu, který nabízí Knížecí cesta v Bližší Lhotě u Horní Plané. Jeden z nejkrásnějších hotelů v Česku nabízí také wellness: vířivky, koupele nebo saunu, kterou oceníte po náročném dni na svahu.
PR
16. Únor 2023 - 08:04

Říkají tomu Zelené wellness. Proč? Protože zapadá do krajiny, dokonale koresponduje s okolím a nabízí neopakovatelné výhledy. Protože v něm lidé hledají harmonii a energii zdejší přírody, ke které se tu snaží chovat ohleduplně. A také proto, že vede k rovnováze fyzického a psychického potenciálu: člověk odtud odchází nabitý, uvolněný a vyrovnaný.

Velkou odpočinkovou místnost lze využít například pro jógové pobyty, populární jsou také zdejší koupele – horká v dřevěné relaxační vaně uvolní namožené svalstvo a odstraní stres staletou hydroterapií při teplotě vody 36–40°C. Prožitek zvýší použití vonných přísad, které uvolní dýchací cesty, zhojí kůži a stabilizují organismus. Hosté tu oceňují několik druhů masáží, venkovní Whirlpool nebo tři druhy saun, které jsou ideální pro prohřátí například po lyžovačce na nedalekém Hochfichtu nebo Schönebenu.

Knížecí cesta se nachází v té nejklidnější části Lipna – přímo naproti Horní Plané, na druhém břehu jezera. Je mimo hlavní turistická centra, ale přesto na dosah od civilizace – jen pár kilometrů od Nové Pece nebo rakouských městeček, které o adventu ožívají půvabnou vánoční atmosférou. Vkusně zařízené hotelové apartmány využívají potenciálu historických budov, dříve schwarzenberského lesního ředitelství, a lidem je tu dobře v každé roční době a za každého počasí. Wellness je zdejší lahůdka: lze ho využít celoročně, k pronajmutí je jeho celý areál nebo jen část také privátně.