Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: Pohřeb mužského ega

Muž přijde do kuchyně a najde tam nervózní manželku nad díží těsta. „Co se děje, miláčku?“ „Ale. Nechce mi to vykynout,“ postěžuje si žena. Muž zakroutí hlavou a začne se vyptávat: „A nezapomněla jsi na droždí? Ne? A co mléko, nedala jsi tam moc horké? Ne? Aha. A trochu cukru, dala jsi? Hm…Nebyly ty kvasnice prošlé? Určitě? Ukaž, pusť mě k tomu. Nebo víš co? Dojdi se zeptat sousedky, jak ona dělá kynuté těsto. Má vždycky tak výborné buchty! Ale proč ne? Jen běž! No tak když něco nevím, tak se někoho zeptám, ne? Co je na tom divného? Ukaž, udělám to radši sám… Anebo zavolám té sousedce, ať nám přijde to těsto připravit.“
Kateřina Hůlková
29. Říjen 2018 - 08:55

Že se takové situace běžně nestávají? A co v opačném gardu? Muži se nedaří rozdělat oheň v krbu v pronajaté chatě, manželka přijde na to, že je potřeba v krbových kamnech otevřít průduchy. A diví se, z čeho je muž tak mrzutý, když se přece problém podařilo vyřešit. Když doma začne zlobit plynový kotel, muž tak dlouho tvrdí, že s ním nic není, až žena zavolá opraváře a ti problém vyřeší. A na cestách? Zatímco by muž bloudil podle pokynů zmatené navigace klidně ještě pár desítek minut, netrpělivá žena se raději zeptá místních, kam sakra vede tahle objížďka a jak se vymotají tím správným směrem.

Všechny ty všednodenní momenty mají něco společného. Jsou útokem na křehkou mužskou duši. Někdo by řekl na jeho ego, ale to je takové ošklivé slovíčko. Kuchyňský mikropříběh se zdá přitažený za vlasy, něco na něm nesedí. Jen velmi malé procento mužů se totiž míchá do takzvaně ženských záležitostí – rozumějme: prací v domácnosti, dekorování domova, přípravy jídla pro děti a do dalších podobných, intelekt obohacujících činností. Zato mnohé ženy jsou odbornicemi na vrtání poliček, rozhodování o tom, kdy je potřeba co opravit (doma, na autě), kdy se musí posekat zahrada, vykopat bazén či postavit pergola, nebo v jaké fázi oprýskání je potřeba natřít plot.

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!