Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jdeš k soudu, starosto!

Budějovického primátora Juraje Thomu obvinila policie. Už podruhé. A není sám, své kroky musí vysvětlovat řada šéfů jihočeských měst a obcí. Problém je vždycky stejný: peníze. A jednostranně výhodné smlouvy. Kriminalisté teď dokonce pracují na kauze, kde figuruje pětadvacet bývalých nebo současných starostů.
Text: Lucie Zemanová Foto: Marek Podhora
03. Červen 2013 - 14:40
Subtitle
Kauzy z jihočeských radnic

Na budějovické radnici je dusno. Primátora Juraje Thomu, který stojí v čele sdružení Občané pro Budějovice, viní kriminalisté ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě majetku. O co jde?

Stejně jako vloni, i teď se jedná o uzavření dodatku ke smlouvě o dodávce počítačového zařízení a vybavení se společností Bit Servis. Policie se domnívá, že právě tímto podpisem primátor Thoma poškodil město.

„Je to celé nesmysl,“ vzkazuje primátor. Telefon redakci Barbara už několik týdnů nezvedá, přes tiskovou mluvčí Jitku Welzlovou ale poslal médiím vyjádření, kde popírá jakoukoli vinu. Poukazuje na to, že by se měla policie zabývat spíš neoprávněným odposloucháváním jeho pracovny.

Více čtěte v aktuálním čísle časopisu Barbar.