Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jedním rokem, krok za krokem

Opět o něco delší dálnice, opět o něco větší IGY. Ale také výměna v čele Jihočeského kraje nebo volby, které zamíchaly politikou na čtyři roky dopředu. Časopis Barbar vybral klíčové události roku 2017 na jihu Čech.
Markéta Mazancová, Foto: Milan Havlík
31. Prosinec 2017 - 15:53
  1. Parkovací zóny

I do Českých Budějovic dorazila běžná praxe z větších měst. Z kapacitních důvodů se ukázalo jako nutné začít regulovat počet parkujících aut hned vedle centra města, a to na Pražském předměstí. I když tato novinka začala platit od 1. listopadu, zdaleka není vše připravené. Chybějí parkovací automaty, a velké množství rezidentů ještě nemá vyřízené parkovací karty. V Jírovcově ulici město zřídilo odstavné parkoviště, odkud každých deset minut vyjíždí malý autobus, projede Jírovcovkou, pokračuje ulicí 28. října, Krajinskou, pak objede náměstí a míří zpět.

  1. Nové úseky dálnice

Ředitelství silnic a dálnic 27. září slavnostně otevřelo nový úsek dálnice Borek-Úsilné, dlouhý 3,1 km. Do doby, než bude hotová navazující část D3 z Veselí nad Lužnicí, bude možné využívat tento nový úsek bez dálniční známky. Stavba stála 717,5 milionu a stavbaři ji stihli dokončit o dva měsíce dříve před původním plánovaným termínem. Dálnice snížila dopravní zátěž na Borku a v navazujících částech města.

  1. Nové IGY

Slavnostní a dlouho očekávaná chvíle nastala 3. listopadu. Po roce a půl se otevřeli novou část IGY, která již brzy nabídne 120 obchodů, 700 parkovacích míst a také nové multikino Cinestar s devíti sály. Společnost CPI Property Group s.r.o. vložila do přestavby obchodního centra na 750 milionů korun a tím se stalo největším obchodním centrem v jižních Čechách. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZIMNÍM SPECIÁLU ČASOPISU BARBAR - na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!