Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ještě o nich uslyšíme

Není jim ještě ani dvacet, a už teď jsou mistry ve svých oborech. Nechybí jim energie, jsou neúnavní, zvídaví, pracují na sobě a inspirují ostatní. Seznamte se s mladými Jihočechy, kteří mají život teprve před sebou, ale už teď všichni vědí, že to bude velká jízda.
Petra Vicková, Foto: Milan Havlík
08. Listopad 2018 - 09:16

- fotbalista Nicolas Penner

- gymnazistky Eliška Korcová a Karolína Fárníková

(...)

Za tanečním snem do Prahy

V lednu příštího roku bude tanečník společenských tanců Davidl Jodl z Českých Budějovic startovat ve všech soutěžích už za dospělé. Letos mu bylo osmnáct, studuje Obchodní akademii v Praze, kde také přes týden žije a trénuje. Výběr střední školy pro něj nebyl náhodný. Talentovaný tanečník potřeboval být blíže svému snu – profesionálnímu tréninku, na nějž krajské měřítko a časové možnosti už nestačily.

„K tanci jsem se dostal v osmi letech díky kamarádce, která potřebovala kluka do tanečního kroužku, ona po týdnu skončila, já vydržel dva roky. Samozřejmě, že jsme tam spíš hráli různé hry, o opravdový trénink nešlo. Jenže když mamka viděla, že mě pohyb a tanec baví, začala hledat taneční klub. Brzy jsme pak objevili i taneční soutěže,“ otevírá své vyprávění David.

Posouval se dál, měnily se i taneční partnerky, až přišlo klíčové setkání s tehdy osmnáctiletou Barborou Fellinghauerovou, finalistkou mistrovství České republiky a českou reprezentantkou, jež Davida s jeho současnou taneční partnerkou Klárou Faltusovou trénuje dodnes. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V LISTOPADOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!