Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ve vánočním polosvětě

Dost možná budou na Vánoce sami. Jejich Ježíškem je každé nové ráno, kdy vstávají s vírou v sebe samé, s odvahou a vůlí překonat svou závislost, své vlastní démony a pochyby. Redaktor Štěpán Hembera se vydal do budějovického polosvěta, mezi lidi na okraji společnosti. Nemají na stole věnec s hořícími adventními svíčkami, ale sami hoří touhou: po změně v životě, který se jim nepovedl. A ta tíha na ně dopadá nejvíc teď, o Vánocích.
Štěpán Hembera
19. Prosinec 2016 - 11:16

Opilé sudičky

Filip Nemeth. Narodil se v roce 1976 v Chomutově. A osud si s ním hodně zahrál. Dokonce to vypadá, že jeho sudičky byly opilé.

Otec umírá malému Filipovi v prvním roce života – utopí se v alkoholickém rauši. Malého Filipa často trápí astma, proto se s matkou stěhuje do jižních Čech, konkrétně do Lhenic, kde se posléze matka podruhé vdává. Jeho otčím pracuje jako dřevorubec. Ale ani tam rodina neprožívá štěstí, nevlastního otce zabije spadlý strom. Filipova matka se i navzdory dvojnásobné tragédii pere se svým životním údělem a potřetí se vdává.

Tím vším prochází Filip. S nastupující pubertou vstupuje do jeho života prokletí, kterému nemůže a ani nechce čelit. Alkohol. Problémy, které s pitím úzce souvisejí, gradují nejen doma, kde krade rodičům peníze, ale i ve škole, kterou cíleně ignoruje. Odchod z učení a pití, které se neúměrně stupňuje. Trpělivost a důvěra rodičů ochabuje, následně jej několikrát vyhazují z domu a v dobré víře berou opět na milost. (...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZIMNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!