Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Fotbalisté Dynama pomáhají

„Fotbal není jen kopání do míče. Navíc máme vyšší cíle než vychovávat vrcholné sportovce. Chceme vychovávat z dětí slušné lidi. Proto se také náš klub zasazuje v celé řadě nejrůznějších projektů a akcí, aby podpořil dobré věci,“ vysvětluje motivaci budějovického klubu na účasti v mnoha charitativních a vzdělávacích projektech tiskový mluvčí Aleš Strouha. Které to jsou?
Michal Špírek, foto: Pavel Kacerovský
09. Červen 2017 - 07:20

Centrum BAZALKA

Již dlouhodobě Dynamo podporuje českobudějovické Centrum BAZALKA. Tato nezisková organizace funguje díky podpoře individuálních a firemních dárců a její pomoci využívají klienti s těžkými postiženími či autismem. Dynamo si na květnové utkání s Táborskem připravilo na české poměry unikátní akci. Jihočeské derby sehráli jeho hráči ve speciálních žlutých dresech s logem BAZALKY.

„Příznivci Dynama si měli možnost před samotným zápasem za 2000 korun rezervovat dresy, ve kterých pak hráči do derby nastoupili. Lákadlem bylo i to, že si fanoušci mohli přímo na vybraný dres nechat umístit vlastní jmenovku a stát se tak tímto způsobem přímým účastníkem utkání,“ přibližuje Aleš Strouha. Ve prospěch BAZALKY se uspořádala tombola a konala se dražba jednoho z dresů s podpisy celého mužstva. Celkový výtěžek akce putoval právě na konto Centra BAZALKA.

Spolupráce s Nemocnicí České Budějovice

Úzké a dlouhodobé vztahy udržuje Dynamo i s českobudějovickou nemocnicí, se kterou spolupracuje na mnoha projektech. „Naši fotbalisté byli například darovat krev, aby se zvýšilo povědomí o tom, že ne vždy je krve dostatek a že darovat krev je dobrá věc. Logicky se nabízí, že profesionální sportovci by v tomto směru měli jít příkladem,“ říká Strouha.

Jednou do roka také budějovičtí hráči vyrážejí na návštěvu na dětskou onkologii, zúčastňují se i akce budějovické nemocnice při celosvětovém Dni srdce. Dětskému oddělení nemocnice pak klub ve spolupráci s firmou ELLEX zajistil novou televizi. Podzimní zápas s Frýdkem-Místkem byl dokonce věnovaný všem zaměstnancům Nemocnice České Budějovice a na oplátku byli zástupci Dynama pozváni do nemocnice, kde si prohlédli chirurgické oddělení.

Fotbalový kemp pro děti

Fotbalový kemp Jihočeské fotbalové akademie, pořádaný ve spolupráci s SK Dynamo České Budějovice, má velkou tradici, letos je na pořadu již jeho devátý ročník. V termínu od 3. do 7. července (starší děti) a od 9. do 13. července (mladší děti) je pro tento rok v Loučovicích u Lipna přichystaný bohatý program a tréninky s profesionálními trenéry Jihočeského kraje, děti se můžou těšit mimo jiné i na dres s vlastním jménem. Přihlásit se je možné na adrese prihlaska.dynamocb.cz.

Kdo sportuje, nezlobí

Jihočeská fotbalová akademie Karla Poborského provozuje projekt „Kdo sportuje, nezlobí“ už deset let. Za úkol si dává vést mládež k pozitivnímu vztahu ke sportu, zdravému životnímu stylu a budování hodnotového systému, to vše prostřednictvím fotbalu. A s každým rokem se tento projekt rozšiřuje.

„Málokterý kluk v minulosti vydržel u fotbalu od šesti let až do dospělosti, aby se pak zařadil do řad A-týmu Dynama. Naším cílem je toto změnit. Pokud budeme mít v klubu fotbalisty, kteří projdou od nejmenších přípravek naší akademií až do seniorského týmu, bude to důkaz toho, že svou práci děláme dobře,“ říká šéftrenér přípravek a hráč Dynama Petr Benát. Při projektu spolupracuje akademie s mateřskými, základními i středními školami, součástí „Kdo sportuje, nezlobí“ je i osvěta proti sociálněpatologickým jevům.

Sportovní dny pro handicapované

Ve spolupráci se statutárním městem České Budějovice a Dynamem České Budějovice pořádá Jihočeská fotbalová akademie Karla Poborského každoročně ve Sportovním centru mládeže na Složišti akce určené pro handicapované děti, například klienty Domova Libníč a centra Arpida. Akce pro handicapované se koná pravidelně na podzim každého roku.

Sportovní dny pro mateřské školy

I tyto sportovní dny pořádá Dynamo především v podzimním období. Pozvané na ně jsou děti ze školek na Českobudějovicku a okolí. Za přítomnosti hráčů a trenérů akademie mají příležitost si zatrénovat a třeba tak nastartovat svou sportovní kariéru. „Nejčastěji je místem konání nafukovací přetlaková hala ve Sportovním centru na Složišti, kde jsou připravená stanoviště, na kterých si zájemci o fotbal vyzkoušejí základní sportovní a fotbalové dovednosti,“ přibližuje tiskový mluvčí klubu Aleš Strouha.

Děti a fotbal

Velmi úspěšnou akcí loňského roku byl dynamácký Dětský den, kterého se v Sportovním centru mládeže zúčastnilo velké množství dětí a jejich rodičů. V zimním období pak Dynamo pro nejmladší mládežnické účastníky pořádá v nafukovací hale Mikulášskou besídku. Dubnový domácí zápas s Olomoucí byl věnovaný pěstounským rodinám, kdy děti z pěstounské péče například před zápasem vyprovázely fotbalisty na hrací plochu.

 

... CELÝ  ČLÁNEK ČTĚTE V ČERVNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!