Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Hokejová maminka

Pro mnohé českobudějovické fanoušky to po minulé nepříliš vydařené hokejové sezoně byla spásná zpráva. Příchod trenéra Václava Prospala vlil do jejich žil nové nadšení. Nyní tým čeká v boji o postup do extraligy nejdůležitější část sezony. Vyhlíží ji i manželka kouče Motoru Monika Prospalová. Jaká je?
Michal Špírek, Foto: Milan Havlík
27. Únor 2019 - 15:48

(...)

Působíte velice klidně, manžel je zase bouřlivák. Je to správný dojem?

Dovolila bych si manžela nazvat vášnivým, vše dělá ne na sto procent, ale na dvě stě. Když děláte hokej s vášní, tak si myslím, že v tom emoce být musí. A doma ho rozhodně nijak zklidňovat nemusíme, doma je to prostě tatínek.

Ani jste mu nikdy neřekla, že by se měl více hlídat, například po některých jeho hodnoceních po zápasech Motoru?

Mluvíte třeba o tom, jak pozval novináře do šatny mezi hráče? Na tom podle mě nic nebylo. Třeba v NHL je to přirozené, že reportéři po utkáních mají přístup do šatny. A některá jeho vyjádření musíte brát s nadhledem. Vždyť jinak by to byly po každém zápase stejné otázky, stejné odpovědi. Myslím, že navíc nikdy neřekl nic, co by ho mělo mrzet nebo mrzelo.

Například v sezoně, kdy pomohl Budějovicím k postupu do extraligy jako hráč, řekl o rozhodčích, že jsou to arogantní žebráci.

A neměl pravdu? (úsměv) S dcerkou spolu vtipkujeme, že místním rozhodčím tak nějak nerozumíme.

Navštěvujete zápasy Motoru?

Na utkání chodíme v dresech, které mají na sobě jmenovku PROSPAL. Dala jsem je dětem na začátku sezony jako dárek, nostalgicky s manželovým číslem 40. Jezdíme i na některá venkovní utkání. V sezoně jsme byli třeba v Benátkách, kde jsme hráli po určité herní krizi a vnímala jsem to jako důležitý zápas. A ty si nechceme nechat ujít. Už i v Tampě za námi chodili, že já a tři holky jsme pro tým takový šťastný čtyřlístek.

Je vás na tribuně při zápasech slyšet?

Fandění a podpora k nám neodmyslitelně patří a sdílíme s kluky výhry i prohry. Jsme pozitivní fanynky, aktivně fandíme, věříme vždy až do poslední sekundy zápasu. Zbožňujeme místní atmosféru na hokeji, klobouk dolů před budějovickými fanoušky, co umějí vytvořit. A kolik jich jezdí i na venkovní zápasy. Strašně klukům přeju úspěch. Budějovický hokej patří do nejvyšší soutěže, místní fanoušci a město by si ji zasloužili.

Sledujete při zápase manžela na střídačce, nebo pouze hru?

Třeba v NHL jsme měli mezi sebou různá znamení. Když se mu něco povedlo, tak na mě ukázal hokejkou, komunikovali jsme tak spolu nějakým způsobem, už když byl hráčem. A vidíme na sebe i teď při zápasech v Budějovicích. Na Motoru jsem si zvolila místo mezi fanoušky, sedíme naproti střídačce za trestnými lavicemi, nějaké ty pohledy si při zápase vyměníme. 

(...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V BŘEZNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč