Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

HoSPORTovní benefice

Jedinečná akce! Téměř 150 dobrovolníků spojilo své síly, aby připravilo den plný sportu a zábavy na podporu obecně prospěšné společnosti Ovečka. Již 5. června pouze 7 km od centra Českých Budějovic ve sportovním areálu HoSPORT.
26. Květen 2016 - 22:17

„Když jsem přišla za Petrem Požárkem z Jihočeské fotbalové akademie s myšlenkou uspořádání velkého sportovního dne pro děti všech věkových kategorií, okamžitě jsem se nadchla pro jeho nápad propojit akci s Ovečkou, pro kterou v minulosti již pořádal benefiční fotbalové utkání,“ začíná své vyprávění organizátorka akce Šárka Masopustová.

Na akci je jedinečné, jaké množství cizích lidí se dokázalo společně semknout pro to, aby pomohli. Pro návštěvníky je připraveno celkem 15 stanovišť vedených profesionálními sportovními kluby a jednotlivci. Děti při příchodu obdrží hrací kartu a posléze na stanovištích budou sbírat razítka, aby si odnesly odměnu, která převyšuje cenu hrací karty a je dále slosovatelná o další zajímavé dárky. Minimální počet razítek pro odměnu je závislý na věku dítěte, stejně jako náročnost aktivit, které jsou vhodné pro návštěvníky již od jednoho roku.

Děti si tak vyzkoušejí například rychlost své střely při hokeji, štafetu, kterou zdolávají malí dobrovolní hasiči, opičí dráhu, střelbu na koš a mnoho dalšího. Součástí dne je i doprovodný program s nafukovacími atrakcemi, segway, bumperballem, koutkem pro nejmenší vedený pedagogickými pracovníky, malováním na obličej nebo venkovním rožněním a grilováním. Pro malé strávníky bude v restauraci připravené i speciální dětské menu.

Benefici můžete jako návštěvník podpořit několika způsoby: zakoupením hrací karty, přímou charitativní sbírkou v den akce nebo vydražením některé z nabízených věcí – například letu balonem, zapůjčením vozu na víkend, výběrové kávy nebo celoročního předplatného časopisu Barbaru. Balon při dobrých povětrnostních podmínkách s výhercem dražby z akce rovnou odlétne. Ke konci dojde ke sčítání finančních darů a jejímu předání zástupcům Ovečky, kteří po celou dobu benefice budou přítomní, aby návštěvníkům poskytli informace o své činnosti.

Na benefici je zajímavý i její přesah. Jejím cílem je nejen vybrat finanční prostředky a pomoci tak Ovečce v její snaze integrovat děti s Downovým syndromem do běžného života, ale ukázat široké veřejnosti, že tyto děti mohou i sportovat se svými běžnými vrstevníky.

Akce se koná 5. června od 10.00 do 17.00 hodin a připravena je i zastřešená varianta při nepřízni počasí. Do Starých Hodějovic je zajištěna bezplatná doprava z autobusového nádraží. Více informací o akci naleznete na www.hosport.cz nebo facebookových stránkách: akce HoSPORTovní benefice – den plný sportu a zábavy pro celou rodinu.