Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Hradec žije basketbalem

Z malého okresního města není vůbec jednoduché startovat k úspěchům. Díky velké dávce entuziasmu, vytrvalosti a mravenčí práce několika basketbalových nadšenců se podařilo v Jindřichově Hradci vybudovat basketbalový klub, který má za sebou řadu úspěchů a jeho A-tým BK Lions hraje již pátou sezonu v nejvyšší české soutěži.
Petra Jahodová
23. Únor 2017 - 08:52

Ačkoliv historie basketbalu v Jindřichově Hradci sahá až do roku 1953, ta novodobá se datuje od roku 2006, kdy vzniklo občanské sdružení BK Jindřichův Hradec a družstvo mužů přešlo na profesionální bázi pod vedením trenéra Karla Forejta. Počínaje sezonou 2012 družstvo patřilo k elitě tehdejší 2. ligy a poprvé v historii jihočeského basketbalu si vybojovalo účast v nejvyšší soutěži, kde působí dodnes. Jedním z nejdůležitějších aspektů fungování klubu je práce s dětmi. Nejen že výsledky mládežnických družstev jsou viditelné na národní úrovni, stejně tak je důležitá i trenérská práce odchovanců klubu.

Získání potřebných financí pro účast v nejvyšší soutěži, profesionalizace týmu i kvalitní trenérská příprava mládežnických a žákovských týmů – za vším stojí řada basketbalových nadšenců, kteří věnují spoustu času a energie, nezřídka dokonce klub podporují i finančně. Odměnou jim je fungující organizace, která dosahuje skvělých výsledků. Přání, aby zápasy A-týmu navštěvovalo místo původních dvaceti fanoušků alespoň pět set diváků, se podařilo více než naplnit. Diváci jsou opravdovými fanoušky týmu, jsou aktivní a basketbal se v Jindřichově Hradci stává téměř společenskou událostí.

I ze strany města Jindřichův Hradec, které se stalo generálním partnerem nejúspěšnějšího sportovního odvětví ve městě, se klubu dostává značné finanční pomoci. Přesto klub hospodaří s nejmenším rozpočtem v KNBL, což se z velké části daří řešit výchovou vlastních hráčů. Management klubu se snaží získat pro rozvoj basketbalu finanční podporu aktivním oslovováním sponzorů a partnerů. A má rozhodně co nabídnout. Partnerství s jediným jihočeským týmem v nejvyšší národní soutěži, řadu utkání v přímých televizních přenosech a pro partnery samozřejmě skvělý pocit ze smysluplně investované podpory. Více na www.bkjh.cz nebo facebook.com/bklions.