Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Kanaďan Tim Crowder se chystá na angažmá v Motoru. Rozhodl jsem se pro něj okamžitě, říká hráč

Motor do nadcházející sezóny obměnil mužstvo a jednou z posil se stal i střelec Tim Crowder, který do Budějovic míří z francouzského Amiens.
Michal Špírek
21. Červen 2017 - 09:56

Třicetiletý rodák z kanadské Victorie působil do roku 2012 v zámoří, mezi své největší úspěchy řadí zisk univerzitního amerického titulu. Pak se rozhodl zkusit štěstí v Evropě a pět let patřil k oporám týmů ve francouzské první lize. Teď si zkusí české angažmá. „Přišel čas opustit Francii, naskytla se příležitost hrát za Motor a já se pro ni okamžitě rozhodl,“ vysvětluje Tim Crowder.

Ten už začíná vyhlížet následující ročník. „Myslím, že má očekávání jsou podobná očekáváním managementu a fanoušků. Mít podobně povedenou sezónu jako minulý rok a dostat se do pozice, ze které se budeme moci posunout do extraligy,“ přemítá hráč, na kterého se budou trenéři spoléhat jakožto na střelce a důrazného útočníka. Zajímavostí je, že hokej hrál profesionálně dříve i Timovo bratr Paul a i on sehrál pár zápasů v České republice, krátkodobě působil ve Znojmě.

V Motoru již působí kanadský obránce Mitch Fillman, který s Crowderem hrál již ve francouzském Amiens. Nyní se cesty krajanů spojí v dalším angažmá. „Bylo pro mě přínosné, že znám Mitche, protože mi dal nějaké reference na klub a na město. O Motoru jsem předtím opravdu nic nevěděl, jen to, že se snaží probojovat každou sezónu do nejvyšší soutěže a snaží se sestavit tým, aby se to povedlo,“ vysvětluje kanadský hráč, který byl draftován v roce 2005 do NHL týmem Pittsburghu. K týmu se Crowder do letní přípravy připojí v červenci.