Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Když fandí misska

Jsou jako z katalogu úspěšných. Ona Česká miss roku 2015. On profesionální fotbalista. Sourozenci Švantnerovi si navzájem drží palce, Nikol je bratrovou největší fanynkou a snaží se navštěvovat co nejvíce zápasů budějovického Dynama.
Michal Špírek, Foto: Eva Špírková
05. Červen 2018 - 06:47

U Švantnerů byl fotbal vždy tématem číslo jedna, otec Pavol byl úspěšným prvoligovým brankářem. A Nikol Švantnerová si uvědomuje, že nebyla žádná šance, aby se jí tento sport v životě vyhnul. „Můžu být ráda, že ho sama nehraju. A bylo jasné, že pokud se narodí kluk, tak bude fotbalista,“ pomrkává směrem k mladšímu bratrovi.

Patrik Švantner skutečně začal kopat do míče už odmala. „Já góly chytal, tak ty je musíš dávat,“ utnul táta rychle synovy touhy být také gólmanem a nasměroval jej do útoku. V průběhu jarní části aktuální sezony si jednadvacetiletý ofenzivní hráč vybojoval místo v základní sestavě Dynama. A může se spolehnout na to, že pokud si v nabitém programu jeho sestra najde čas, nebude v hledišti budějovického stadionu chybět.

Patrik si sestry, jako své fanynky číslo jedna, váží. „Podporuje mě dlouhodobě a snaží se jezdit na všechna má utkání. I když jsem hrál na druhém konci republiky, tak přijela, třeba i jen na přípravný, nijak atraktivní zápas.“ Přitom ale nemůže počítat s tím, že by se po zápase dočkal pochvaly... (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ČERVNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!