Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Motor chystá zápas pro Arpidu

Českobudějovický hokejový klub Motor bojuje o body v základní části soutěže, ale myslí i na to, jak pomoci potřebným. Na předvánoční termín 18. prosince chystá jedinečnou charitativní akci, která pomůže Centru Arpida.
Michal Špírek
07. Prosinec 2017 - 09:54

Datum 18. prosince 2017 si mohou nejen fanoušci Motoru zakroužkovat tučně v kalendáři. Právě o tomto pondělí totiž bude nejúspěšnější jihočeský hokejový celek pomáhat Centru Arpida. Arpida je centrem pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, fungujícím v Českých Budějovicích od roku 1993. Teď potřebuje Arpida postavit novou budovu pro svou činnost a Motor jí v tom jako dlouhodobý partner hodlá podat pomocnou ruku.

Jak? V utkání proti prostějovským Jestřábům sehrají svěřenci trenéra Mariana Jelínka jednu třetinu ve speciálních dresech, které se pak vydraží ve prospěch Arpidy. Fanoušci tak budou mít šanci získat v aukci unikátní dres. Dále se bude pomocí dárcovských DMS zpráv vybírat částka během samotného utkání, plný výtěžek opět poputuje na konto Arpidy. Patronem zápasu bude další velký podporovatel Arpidy a zároveň i Motoru, herec, scenárista a režisér Jiří Mádl. „Těším se na spojení Arpidy a Motoru. Hokej v Budějovicích má velkou sílu a jsem rád, že ji využije pro pomoc mojí milované Arpidě,“ vyznal se pro časopis Barbar oblíbený umělec.

Není to ale jediná akce, kterou si klub pro aktuální sezonu připravil. Za sebou už Motor má utkání věnované dětem, na 30. října pak přichystal utkání pro ženy se slevou vstupného do vyhrazeného dámského sektoru a navíc s malým dárkem pro první tisíc příchozích fanynek.

Na 6. ledna 2018 je v plánu již tradiční retro utkání, tentokrát u příležitosti jubilejního 90. výročí od založení klubu. Soupeřem v tomto zápase bude jeden z největších rivalů Motoru v boji o extraligu, hokejisté Karlových Varů. „Zápas sehrajeme v dresech z jediné mistrovské sezony 1950–1951, o jejichž podobě jsme našli důkaz teprve v letošním roce, jelikož dosud neexistovalo žádné známé foto z daného ročníku,“ vypichuje historickou zajímavost marketingový ředitel Motoru Tomáš Kučera.

Motor má před sebou také sportovní milníky. Brzy dosáhne na 1500. vítězství v historii klubu, o touze uspět v play-off první ligy a postoupit zpět do nejvyšší soutěže nemluvě. Jeho fanoušci se tak mají na co těšit.