Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Na šňůře visí trika FC MAS Táborsko

Fotbalový klub FC MAS Táborsko, ačkoliv hraje v mužích profesionální soutěž, si zakládá na tom, že má rodinou atmosféru. Není výjimkou, že v klubu trénuje otec a hraje syn a maminka dělá třeba vedoucí mužstva. Trojnásobné zastoupení má v klubu také rodina Větrovských z Mladé Vožice.
Luboš Dvořák, foto: David Peltán
23. Srpen 2017 - 15:13

Otec Jaroslav (*1968), mladovožický starosta a od loňska také táborský senátor, hrával fotbal v 80. letech minulého století za TJ Vodní stavby Tábor (předchůdce FC MAS Táborsko) a pak tam po roce 1989 i trénoval. Jeho synové – starší Jan (21 let) a mladší Jaroslav (18 let) – jdou v jeho šlépějích už v Táborsku. Jan trénuje přípravky a Jaroslav nastupuje ve starším dorostu na pravém kraji obrany. Sport, tedy nejen fotbal, je pro rodinu Větrovských v dobrém slova smyslu modla.

„Sport pro nás znamená celý život. Nejen já, kluci, ale i manželka náruživě sportujeme. Vedli jsme k tomu kluky odmalinka. Jsme za to rádi, protože netráví hodiny u počítače, čímž neříkám, že by neměli Facebook. I oni požívají těchto sociálních slastí a vymožeností,“ usmál se otec Jaroslav.

Synové odmala žili na hřištích, mají sice všeobecné vzdělání, Jan třeba poměrně zdatně ovládal flétnu, nicméně pohyb převládl – gymnastika, atletika, plávání, lyže. Jan si dokonce jako mladší žák vyplaval bronzovou medaili na mistrovství republiky. Následoval triatlon a ten mu šel tak dobře, že se dostal do reprezentace. Jaroslav ještě dnes velmi dobře ovládá tenis.

Právě na tenis chodí všichni pohromadě a následují rodinné bitvy, ještě předtím stihnou nohejbal, a jakmile přijde zima, Větrovských „prchají“ do hor na lyže. Rodina se teď však upnula k fotbalu a ke klubu FC MAS Táborsko. „Táborsko je naše srdeční záležitost. Žijeme tím klubem. Máme ho rádi. U nás, když se vypere prádlo, tak všude visí modrá nebo bílá trika Táborska. Já jsem v jeho předchůdci vyrostl. Teď to u sebe vnímám jako návrat ke kořenům,“ řekl Jaroslav Větrovský starší, který se jako politik snaží klubu pomáhat, kde může, třeba s výstavbou nového stadionu v táborské Kvapilově ulici.

Otec vnímá Táborsko jako klub, který má regionální dominanci a příkladně se stará o celé generace mladých fotbalistů. „Pozitivně formuje spoustu rodin. Důležité je říct, že klub svého postavení nezneužívá a počíná si seriózně a slušně. Plní pouze kladné role,“ míní hlava rodiny.

Otec pozorně sleduje fotbalovou kariéru obou synů. Jan se jeví talentovaným trenérem mládeže. Je důsledný a cílevědomý. „Moc mu fandím. Má velké předpoklady k trénování. Jen chci, aby dokončil školu, dobře se učí, studuje medicínu. Jarda je mi trochu fotbalově podobný, možná že já jsem byl zarputilejší, on je zase šikovnější. Jarda z nás má fotbalově naděleno nejvíc. Jarda se trénování věnuje taky, mimochodem má v péči dva tenisové kloučky. Ani jeden z nich se nebude živit sportem, ale chtěl bych, aby měli sport i do budoucna jako velkého koníčka.“

O vzdělání, které rodina také preferuje, už byla řeč. Z Honzy bude zřejmě lékař, Jarda za rok maturuje na pacovském gymnáziu a nejspíše zamíří na vysokou školu se sportovním zaměřením. Jak jinak, Větrovských sport milují.

 

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V LETNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!