Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Skvělá jízda Dynama

Českobudějovičtí fotbalisté Dynama předvedli na podzim parádní jízdu. Diváky bavili útočnou hrou, ze které plynuly úspěšné výsledky, a Jihočeši tak živí naději na postup do nejvyšší soutěže. Jaké jsou důvody dynamáckých úspěchů?
Michal Špírek
02. Leden 2019 - 11:00

Že se managementu klubu povedlo dát dohromady tým, který bude šlapat, napověděla už letní příprava. „V ní jsme udělali velký kus práce k tomu, abychom mohli být úspěšní. Zapracovali jsme na způsobu hry. Pokud chcete v dlouhodobé soutěži uspět, musí být hra na něčem založená, mít hlavu a patu, kluci musí nastolené hře věřit. A to se nám myslím povedlo,“ zdůrazňuje hlavní trenér týmu David Horejš, který se pro časopis Barbar ohlédl za podzimní částí sezóny.

Ze soupisu výsledků předsezónních přátelských utkání vyčnívá jeden z nich. Dynamo na Střeleckém ostrově porazilo Spartu Praha, téměř dva tisíce fanoušků vidělo povedený výkon českobudějovického celku. „Ověřili jsme si, že i s takovým soupeřem se dá hrát, pokud naše hra bude splňovat určité parametry. Výsledek nám pomohl i do dalších duelů, kluci získali potřebné povzbuzení a motivaci. Takhle těžké zápasy v přípravě týmu jenom prospějí,“ říká Horejš.

KAŽDÝ ZNÁ SVOU ROLI

Z aktuálního fotbalového ročníku vůbec poprvé postoupí do nejvyšší soutěže přímo jen jeden tým z druhé ligy, mužstva na druhém a třetím místě si to rozdají s týmy z první ligy o účast mezi elitou v napínavé baráži. A Dynamo je po podzimu adeptem na obsazení jedné z těchto pozic. „Zajistili jsme si dobré tabulkové postavení do jarního pokračování sezóny, ale mě jako trenéra nejvíce těší pohled na to, jaký fotbal předvádíme. Ve většině utkání jsme to byli my, kdo byl dominantní, soupeře jsme přehrávali,“ libuje si Horejš. (...)

 

... CELÝ ČLÁNĚK ČTĚTE V ZIMNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!