Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Takoví jsme byli

Jak na své dětství a začátky se sportem, který se později stal jejich obživou, vzpomínají vybraní fotbalisté Dynama a hokejisté Motoru České Budějovice? Zdeněk Křížek už jako kojenec kopal do ozdob pod vánočním stromečkem, Petr Kváča se vzhlédl v Dominiku Haškovi. Společně zapátrali v rodinných archivech a poskytli časopisu Barbar fotky z doby, kdy nikdo ještě nemohl tušit, že jim budou fandit tisíce Jihočechů.
Michal Špírek
12. Prosinec 2017 - 10:39

Filip Novák

obránce Motoru, 35 let

Jeden z nejúspěšnějších obránců jihočeského hokeje. Po odchodu z Českých Budějovic si zahrál v NHL, posléze působil v Kontinentální hokejové lize, kterou dvakrát vyhrál. Byl také součástí zlatého českého týmu na MS 2010.

„Jako dítě jsem byl pěkný nezbeda, rodiče jsem dost natrápil, ale kolem dvanácti let se to zlomilo a prý jsem byl vzorňák. Hokej mě držel zkrátka a naučil mě disciplíně. Vždy jsem chtěl hrát hokej jako táta, jednu dobu jsem si přál být také vojákem nebo pilotem. Ve škole jsem byl dost průměrným žákem, sem tam nějaký průšvih. Měl jsem takové období, kdy jsem se pořád někoho zastával. A někdy jsem to asi i přehnal. Nikdy jsem nebyl ranní ptáče, takže rodiče si se mnou fakt užili, když jsem musel na ranní tréninky. Byl jsem legendární v pozdních příchodech, hlavně do školy. Takové to, jak se žák přiřítí do třídy deset minut po zvonění a ještě u toho uklouzne, to jsem byl přesně já. Hokej mi ze začátku vůbec nešel, byl jsem cvalíček a všude poslední. Ale ten sport mě vždycky bavil a na tréninky jsem se těšil. Obránce ze mě udělal pan Vondrka hned po přípravce. Přesně si to pamatuju, jak mi říkal přezdívkou po tátovi: „Slamáčku, ty budeš obránce jako táta.“ Jednoho dne, okolo jedenácti let, mi to začalo jít. Přes léto jsem dost vyrostl a s tím přišla asi i sebedůvěra. Od té doby jsem měl jeden cíl – abych byl nejlepší. Tímto bych chtěl poděkovat své rodině, jak se obětovala. Bez táty, mámy a sestry bych nedosáhl ničeho.“ (...)

 

Dále své fotky z dětství představili Václav Nedorost, Petr Kváča, Patrik Čavoš, Pavel Novák, Jiří Kladrubský, Zdeněk Křížek...

 

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZIMNÍM SPECIÁLU ČASOPISU BARBAR - na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!