Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jindřichův Hradec se o víkendu rozloučí s turistickou sezónou. Na kolech!

Seznamte se zábavnou formou s historií a současností Jindřichova Hradce. Důvod vyrazit do východní části jižních Čech najdete už brzy – na konci září Jindřichohradečáci opráší svá kola, chystá se slavný cyklistický výšlap.
25. Září 2017 - 11:19

I letos proběhne v Jindřichově Hradci loučení s turistickou sezónou, s to ve znamení společného cyklistického výšlapu. Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál se uskuteční v sobotu 30. září a její start i cíl je situován do prostor Sportcentra Bobelovka v místní části Otín. Ve 13.00 hodin se na trať vydají účastníci nejdelšího z okruhů měřícího přibližně 29 km, o hodinu později startují účastníci kratší trasy o délce zhruba sedmi kilometrů.

Podzimní Pedál nebude ani letos ochuzen o doprovodný program. Ten zahrnuje v případě příznivého počasí sportovní aktivity jako frisbee, stolní tenis či badminton. Připravený bude rovněž tubing, tedy sjezd na speciálních duších na volné dráze pro malé i velké závodníky. Hudbou a mluveným slovem orámuje podzimní Pedál moderátor Michal Arnošt.

Bije vaše srdce spíš kulturou? Město Jindřichův Hradec si pro vás opět připravilo oblíbeného interaktivního průvodce Poznej Hradec, který vás zábavnou formou seznámí s historií i současností města a zároveň vás naladí na kulturní vlny ve městě. Tištěnou verzi průvodce si můžete vyzvednout v informačním středisku, které je zároveň výchozím i cílovým bodem celé trasy. Vlastníci chytrých telefonů mohou využít mobilní verzi průvodce a na trase tak snímat QR kódy. Ti, co využijí klasickou papírovou podobu, budou šrafovat tužkou tajenkové tabulky, skryté na tajenkových zastaveních. Po zvládnutí celé trasy se prokážete výslednou tajenkovou větou v informačním středisku a obdržíte věcné odměny. Tajenkový lístek je zároveň slosovatelný o hodnotné ceny – losování proběhne v prosinci 2017.

Interaktivní průvodce je forma poznání města, při kterém se zabaví mladí, staří, rodiny  s dětmi, prostě každý. Více o něm najdete na webu www.casopisbarbar.cz.